Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen

W dniach 05-07.01.2024 w holenderskim Flaga Holandii Heerenveen odbyły się Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim. Zgodnie z oczekiwaniami zawody zdominowane zostały przez zawodników gospodarzy. Holendrzy stawali na podium 22 razy zdecydowanie wygrywając klasyfikację medalową (razem rozdano 42 medale). Polskich kibiców łyżwiarstwa uradowała postawa naszych reprezentantów. Z mistrzostw kontynentu przywozimy 3 medale, każdy innej barwy. Na najwyższym stopniu podium stanęli nasi sprinterzy (w składzie Piotr Michalski, Marek Kania i Damian Żurek) w biegu sztafetowym. W hali wypełnionej holenderskimi kibicami pokonali faworyzowanych gospodarzy oraz doskonałych Norwegów. Poprawiając dodatkowo rekord Polski oraz rekord legendarnego toru! Srebro z czempionatu przywiozły nasze sprinterki. Polki w składzie Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek uległy jedynie sztafecie holenderskiej. Nasz dorobek medalowy uzupełnił ostatniego dnia mistrzostw Marek Kania zdobywając brąz na dystansie 500m. Nie tylko medale bardzo nas cieszą. Polacy wielokrotnie kończyli swoje konkurencje w TOP10 oraz bili rekordy życiowe. Na ten moment to łyżwiarstwo szybkie jest polską specjalnością tej zimy. Co na to przedstawiciele innych dyscyplin?😉
Komplet wyników Mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen można znaleźć Tutaj