Tag: mistrzostwa świata

Mistrzostwa Świata w bobslejach i skeletonie – Winterberg 2024

W dniach 22 lutego – 03 marca 2024 roku w niemieckiej miejscowości Flaga Niemiec Winterberg odbywać się będą Mistrzostwa Świata w bobslejach i skeletonie. Kto zgarnie najwięcej medali? Jak spiszą się nasi reprezentanci? Poniżej szczegóły tego wydarzenia.
Odwiedzaj naszą stronę i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami z zimowych aren. Zachęcamy również do obserwowania na platformie X oraz Facebook.

Wyniki i klasyfikacja medalowa Mistrzostw Świata w bobslejach i skeletonie Winterberg 2024.
| Zawody zaplanowane: 7 | Zawody zakończone: 5 |

Klasyfikacja medalowa - Mistrzostwa Świata w bobslejach i skeletonie 2024
Klasyfikacja medalowa - Mistrzostwa Świata w bobslejach i skeletonie 2024

Harmonogram i wyniki zawodów – Mistrzostwa Świata w bobslejach i skeletonie 2024 – Flaga Niemiec Winterberg

Czwartek 22-02-2024
🏆10:00 – Skeleton kobiet – 1 i 2 ślizg – Wyniki
🏆14:00 – Skeleton mężczyzn – 1 i 2 ślizg (🇵🇱Vladyslav Polyvach) – Wyniki
📺 Transmisja online ➡️ YouTube – kanał IBSF Bobsleigh & Skeleton ⬅️ lub na antenie Polsat Sport
—–
Piątek 23-02-2024
🏆12:00 – Skeleton kobiet – 3 i 4 ślizg 🥇🥈🥉
🥇🇨🇦Hallie Clarke 🥈🇧🇪Kim Meylemans 🥉🇩🇪Hannah Neise – Pełne wyniki
🏆16:00 – Skeleton mężczyzn – 3 i 4 ślizg 🥇🥈🥉
🥇🇩🇪Christopher Grotheer 🥈🇬🇧Matt Weston 🥉🇨🇳Zheng Yin … 30. 🇵🇱Vladyslav Polyvach – Pełne wyniki
📺 Transmisja online ➡️ YouTube – kanał IBSF Bobsleigh & Skeleton ⬅️ lub na antenie Polsat Sport
—–
Sobota 24-02-2024
🏆09:00 – Bobsleje – monobob kobiet – 1 i 2 ślizg – Wyniki
🏆13:00 – Bobsleje – dwójki mężczyzn – 1 i 2 ślizg – Wyniki
🏆17:00 – Skeleton – drużyny mieszane 🥇🥈🥉
🥇🇩🇪Hannah Neise/Christopher Grotheer 🥈🇬🇧Tabitha Stoecker/Matt Weston 🥉🇩🇪Jacqueline Pfeifer/Axel Jungk – Pełne wyniki
📺 Transmisja online ➡️ YouTube – kanał IBSF Bobsleigh & Skeleton ⬅️ lub na antenie Polsat Sport
—–
Niedziela 25-02-2024
🏆09:15 – Bobsleje – monobob kobiet – 3 i 4 ślizg 🥇🥈🥉
🥇🇩🇪Laura Nolte 🥈🇺🇸Elana Meyers Taylor 🥉🇩🇪Lisa Buckwitz … 19. 🇵🇱Linda Weiszewski – Pełne wyniki
🏆13:15 – Bobsleje – dwójki mężczyzn – 3 i 4 ślizg 🥇🥈🥉
🥇🇩🇪Francesco Friedrich/Alexander Schüller 🥈🇩🇪Adam Ammour/Issam Ammour 🥉🇩🇪Johannes Lochner/Georg Fleischhauer … 24. 🇵🇱Aleksy Boron/Bartosz Sienkiewicz 27. 🇵🇱Radoslaw Sobczyk/Seweryn Sosna – Pełne wyniki
📺 Transmisja online ➡️ YouTube – kanał IBSF Bobsleigh & Skeleton ⬅️ lub na antenie Polsat Sport
—–
Piątek 01-03-2024
🏆15:00 – Bobsleje – dwójki kobiet – 1 i 2 ślizg
📺 Transmisja online ➡️ YouTube – kanał IBSF Bobsleigh & Skeleton ⬅️ lub na antenie Polsat Sport
—–
Sobota 02-03-2024
🏆10:00 – Bobsleje – czwórki mężczyzn – 1 i 2 ślizg
🏆14:30 – Bobsleje – dwójki kobiet – 3 i 4 ślizg 🥇🥈🥉
📺 Transmisja online ➡️ YouTube – kanał IBSF Bobsleigh & Skeleton ⬅️ lub na antenie Polsat Sport
—–
Niedziela 03-03-2024
🏆14:00 – Bobsleje – czwórki mężczyzn – 3 i 4 ślizg 🥇🥈🥉
📺 Transmisja online ➡️ YouTube – kanał IBSF Bobsleigh & Skeleton ⬅️ lub na antenie Polsat Sport
—–

Może Cię zainteresować: Mistrzostwa Świata w saneczkarstwie – Altenberg 2024 | Mistrzostw Świata w biathlonie – Nove Mesto 2024 | Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim – Calgary 2024

Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim – Calgary 2024

W dniach 15-18 lutego w Flaga Kanady Calgary odbyły się Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim. Czy nasi reprezentanci nawiązali do sukcesów z europejskiego czempionatu w Heerenveen (zobacz: ME w łyżwiarstwie szybkim)? Poniżej szczegóły tego wydarzenia.
Odwiedzaj naszą stronę i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami z zimowych aren. Zachęcamy również do obserwowania na platformie X oraz Facebook.

Wyniki i klasyfikacja medalowa Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim Calgary 2024.

| Zawody zaplanowane: 16 | Zawody zakończone: 16 |

Klasyfikacja medalowa - Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim 2024

Harmonogram zawodów – Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim 2024 – Flaga Kanady Calgary

Czwartek 15-02-2024
🏆20:30 – 3000m kobiet
🥇🇳🇱Irene Schouten 🥈🇨🇦Isabelle Weidemann 🥉🇨🇿Martina Sáblíková … 19. 🇵🇱Magdalena Czyszczoń – Pełne wyniki
🏆21:41 – 5000m mężczyzn
🥇🇳🇱Patrick Roest 🥈🇮🇹Davide Ghiotto 🥉🇳🇴Sander Eitrem – Pełne wyniki
🏆23:27 – Sprint drużynowy kobiet
🥇🇨🇦Kanada 🥈🇺🇸USA 🥉🇵🇱Polska – Pełne wyniki
🏆23:44 – Sprint drużynowy mężczyzn
🥇🇨🇦Kanada 🥈🇳🇱Holandia 🥉🇳🇴Norwegia … 5.🇵🇱Polska – Pełne wyniki
📺 Transmisja online ➡️ YouTube – kanał Skating ISU ⬅️ lub na antenie Polsat Sport Premium 2
—–
Piątek 16-02-2024
🏆20:30 – Drużynowy bieg pościgowy kobiet
🥇🇳🇱Holandia 🥈🇨🇦Kanada 🥉🇯🇵Japonia … 7. 🇵🇱Polska – Pełne wyniki
🏆20:55 – Drużynowy bieg pościgowy mężczyzn
🥇🇮🇹Włochy 🥈🇳🇴Norwegia 🥉🇨🇦Kanada – Pełne wyniki
🏆21:37 – 500m kobiet
🥇🇳🇱Femke Kok 🥈🇰🇷Min-Sun Kim 🥉🇺🇸Kimi Goetz … 9. 🇵🇱Andżelika Wójcik 14. 🇵🇱Karolina Bosiek 16. 🇵🇱Martyna Baran – Pełne wyniki
🏆22:16 – 500m mężczyzn
🥇🇺🇸Jordan Stolz 🥈🇨🇦Laurent Dubreuil 🥉🇵🇱Damian Żurek … 16. 🇵🇱Piotr Michalski 18. 🇵🇱Marek Kania – Pełne wyniki
📺 Transmisja online ➡️ YouTube – kanał Skating ISU ⬅️ lub na antenie Polsat Sport Premium 2
—–
Sobota 17-02-2024
🏆20:30 – Bieg masowy kobiet – półfinał I
🏆20:50 – Bieg masowy kobiet – półfinał II
🏆21:18 – Bieg masowy mężczyzn – półfinał I
🏆21:32 – Bieg masowy mężczyzn – półfinał II
🏆22:03 – 1000m kobiet
🥇🇯🇵Miho Takagi 🥈🇨🇳Mei Han 🥉🇳🇱Jutta Leerdam … 19. 🇵🇱Karolina Bosiek – Pełne wyniki
🏆22:48 – 1000m mężczyzn
🥇🇺🇸Jordan Stolz 🥈🇨🇳Zhongyan Ning 🥉🇳🇱Kjeld Nuis … 7. 🇵🇱Damian Żurek 12. 🇵🇱Piotr Michalski – Pełne wyniki
🏆23:44 – Bieg masowy kobiet – finał
🥇🇳🇱Irene Schouten 🥈🇨🇦Ivanie Blondin 🥉🇳🇱Marijke Groenewoud – Pełne wyniki
🏆0:05 – Bieg masowy mężczyzn – finał
🥇🇧🇪Bart Swings 🥈🇨🇦Antoine Gélinas-Beaulieu 🥉🇨🇭Livio Wenger – Pełne wyniki
📺 Transmisja online ➡️ YouTube – kanał Skating ISU ⬅️ lub na antenie Polsat Sport Premium 2
—–
Niedziela 18-02-2024
🏆20:00 – 5000m kobiet
🥇🇳🇱Joy Beune 🥈🇳🇱Irene Schouten 🥉🇨🇿Martina Sáblíková – Pełne wyniki
🏆21:07 – 10000m mężczyzn
🥇🇮🇹Davide Ghiotto 🥈🇨🇦Ted-Jan Bloemen 🥉🇨🇦Graeme Fish – Pełne wyniki
🏆23:08 – 1500m kobiet
🥇🇯🇵Miho Takagi 🥈🇨🇳Mei Han 🥉🇳🇱Joy Beune … 19. 🇵🇱Natalia Jabrzyk – Pełne wyniki
🏆0:03 – 1500m mężczyzn
🥇🇺🇸Jordan Stolz 🥈🇳🇱Kjeld Nuis 🥉🇳🇴Peder Kongshaug – Pełne wyniki
📺 Transmisja online ➡️ YouTube – kanał Skating ISU ⬅️ lub na antenie Polsat Sport Premium 2

Zobacz również: Listy startowe i pełne wyniki Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim | Klasyfikacja Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim
Może Cię zainteresować: Mistrzostw Świata w biathlonie – Nove Mesto 2024

Mistrzostwa Świata w biathlonie 2024 – Nove Mesto

W dniach 7-18 lutego 2024 roku w czeskim Flaga Czech Novym Mescie odbyły się Mistrzostwa Świata w biathlonie. Kto był najlepszy w biegu i na strzelnicy? Jak spisali się reprezentanci Polski? Poniżej szczegóły tego wydarzenia.
Odwiedzaj naszą stronę i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami z zimowych aren. Zachęcamy również do obserwowania na platformie X oraz Facebook.

Wyniki i klasyfikacja medalowa Mistrzostw Świata w biathlonie Nove Mesto na Morave 2024.

| Zawody zaplanowane: 12 | Zawody zakończone: 12 |

Klasyfikacja medalowa - Mistrzostwa Świata w biathlonie 2024

Harmonogram zawodów – Mistrzostwa Świata w biathlonie 2024 – Nove Mesto

Środa 07-02-2024
🏆17:20 – Sztafety mieszane – 📺 Transmisja online ➡️ TVP Sport ⬅️
🥇🇫🇷Francja (1+9) 🥈🇳🇴Norwegia (0+8) 🥉🇸🇪Szwecja (0+10) … 15. 🇵🇱Polska (0+7)
Pełne wyniki
—–
Piątek 09-02-2024
🏆17:20 – Sprint 7.5km kobiet – 📺 Transmisja online ➡️ TVP Sport ⬅️
🥇🇫🇷Julia Simon (0-0) 🥈🇫🇷Justine Braisaz-Bouchet (1-0) 🥉🇫🇷Lou Jeanmonnot (0-1) … 16. 🇵🇱Natalia Sidorowicz (0-0) 23. 🇵🇱Joanna Jakieła (0-1) 46. 🇵🇱Anna Mąka (1-0) 84. 🇵🇱Daria Gembicka (1-3)
Pełne wyniki
—–
Sobota 10-02-2024
🏆17:05 – Sprint 10km mężczyzn – 📺 Transmisja online ➡️ TVP Sport ⬅️
🥇🇳🇴Sturla Holm Laegreid (0-0) 🥈🇳🇴Johannes Thingnes Boe (1-0) 🥉🇳🇴Vetle Sjaastad Christiansen (1-0) … 40. 🇵🇱Konrad Badacz (0-1) 69. 🇵🇱Andrzej Nędza-Kubiniec (0-2) 73. 🇵🇱Jan Guńka (1-2)
Pełne wyniki
—–
Niedziela 11-02-2024
🏆14:30 – Bieg pościgowy 10km kobiet – 📺 Transmisja online ➡️ TVP Sport ⬅️
🥇🇫🇷Julia Simon (0-1-0-0) 🥈🇮🇹Lisa Vittozzi (0-0-0-1) 🥉🇫🇷Justine Braisaz-Bouchet (0-1-2-1) … 14. 🇵🇱Natalia Sidorowicz (1-0-0-1) 17. 🇵🇱Joanna Jakieła (0-0-1-0) 55. 🇵🇱Anna Mąka (3-1-1-1)
Pełne wyniki
🏆17:05 – Bieg pościgowy 12.5km mężczyzn – 📺 Transmisja online ➡️ TVP Sport ⬅️
🥇🇳🇴Johannes Thingnes Boe (1-2-0-0) 🥈🇳🇴Sturla Holm Laegreid (2-0-0-0) 🥉🇳🇴Vetle Sjaastad Christiansen (0-0-1-2) … 40. 🇵🇱Konrad Badacz (0-0-2-0)
Pełne wyniki
—–
Wtorek 13-02-2024
🏆17:10 – Bieg indywidualny 15km kobiet – 📺 Transmisja online ➡️ TVP Sport ⬅️
🥇🇮🇹Lisa Vittozzi (0-0-0-0) 🥈🇩🇪Janina Hettich-Walz (0-0-0-0) 🥉🇫🇷Julia Simon (0-0-0-1) … 36. 🇵🇱Anna Mąka (1-2-0-0) 40. 🇵🇱Joanna Jakieła (0-1-1-2) 47. 🇵🇱Natalia Sidorowicz (0-1-2-1) 83. 🇵🇱Daria Gembicka (2-1-0-3)
Pełne wyniki
—–
Środa 14-02-2024
🏆17:20 – Bieg indywidualny 20km mężczyzn – 📺 Transmisja online ➡️ TVP Sport ⬅️
🥇🇳🇴Johannes Thingnes Boe (1-0-0-0) 🥈🇳🇴Tarjei Boe (0-1-0-0) 🥉🇩🇪Benedikt Doll (0-0-0-1) … 42. 🇵🇱Konrad Badacz (0-1-1-1) 51. 🇵🇱Andrzej Nędza-Kubiniec (0-0-1-1) 61. 🇵🇱Jan Guńka (1-1-0-1)
Pełne wyniki
—–
Czwartek 15-02-2024
🏆18:00 – Sztafety mieszane pojedyncze – 📺 Transmisja online ➡️ TVP Sport ⬅️
🥇🇫🇷Francja (0+3) 🥈🇮🇹Włochy (0+5) 🥉🇳🇴Norwegia (1+7) … 13. 🇵🇱Polska (0+7)
Pełne wyniki
—–
Sobota 17-02-2024
🏆13:45 – Sztafety kobiet – 📺 Transmisja online ➡️ TVP Sport ⬅️
🥇🇫🇷Francja (2+11) 🥈🇸🇪Szwecja (1+12) 🥉🇩🇪Niemcy (0+9) … 6. 🇵🇱Polska (0+3)
Pełne wyniki
🏆16:30 – Sztafety mężczyzn – 📺 Transmisja online ➡️ TVP Sport ⬅️
🥇🇸🇪Szwecja (0+9) 🥈🇳🇴Norwegia (4+11) 🥉🇫🇷Francja (3+13) … 9. 🇵🇱Polska (0+7)
Pełne wyniki
—–
Niedziela 18-02-2024
🏆14:15 – Bieg masowy 12.5km kobiet – 📺 Transmisja online ➡️ TVP Sport ⬅️
🥇🇫🇷Justine Braisaz-Bouchet (0-0-0-0) 🥈🇮🇹Lisa Vittozzi (0-0-0-0) 🥉🇫🇷Lou Jeanmonnot (1-0-0-0) … 16. 🇵🇱Natalia Sidorowicz (0-0-1-1) 25. 🇵🇱Joanna Jakieła (0-1-0-1)
Pełne wyniki
🏆16:30 – Bieg masowy 15km mężczyzn – 📺 Transmisja online ➡️ TVP Sport ⬅️
🥇🇳🇴Johannes Thingnes Boe (1-0-0-0) 🥈🇱🇻Andrejs Rastorgujevs (0-0-0-0) 🥉🇫🇷Quentin Fillon Maillet (0-0-1-0)
Pełne wyniki

Może Cię zainteresować: Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim – Calgary 2024

Mistrzostwa Świata w saneczkarstwie – Altenberg 2024

W dniach 26-28.01.2024 w niemieckim Flaga Niemiec Altenbergu odbyły się Mistrzostwa Świata w saneczkarstwie. Poniżej klasyfikacja medalowa Mistrzostw oraz wyniki poszczególnych konkurencji.


Wyniki Mistrzostw Świata w saneczkarstwie – Altenberg 2024
Jedynki kobiet:
1. Flaga Austrii Lisa Schulte
2. Flaga Niemiec Julia Taubitz
3. Flaga Austrii Madeleine Egle
21. Flaga Polski Klaudia Domaradzka
Jedynki mężczyzn:
1. Flaga Niemiec Max Langenhan
2. Flaga Austrii Nico Gleirscher
3. Flaga Niemiec Felix Loch
13. Flaga Polski Mateusz Sochowicz
Dwójki kobiet:
1. Flaga Austrii Selina Egle / Lara Kipp
2. Flaga Łotwy Zane Kaluma / Anda Upīte
3. Flaga USA Sophia Kirkby / Chevonne Forgan
11. Flaga Polski Nikola Domowicz / Dominika Piwkowska
Dwójki mężczyzn:
1. Flaga Austrii Juri Gatt / Riccardo Schöpf
2. Flaga Austrii Wolfgang Kindl / Thomas Steu
3. Flaga Niemiec Tobias Arlt / Tobias Wendl
11. Flaga Polski Wojciech Chmielewski / Jakub Kowalewski
Sztafety mieszane:
1. Flaga Niemiec Dajana Eitberger / Tobias Wendl / Saskia Schirmer / Max Langenhan / Julia Taubitz / Tobias Arlt
2. Flaga USA Tucker West / Dana William Kellogg / Sophia Kirkby / Chevonne Forgan / Frank Ike / Summer Britcher
3. Flaga Łotwy Anda Upīte / Elina Ieva Vitola / Martins Bots / Zane Kaluma / Kristers Aparjods / Roberts Plume
7. Flaga Polski Dominika Piwkowska / Klaudia Domaradzka / Jakub Kowalewski / Wojciech Chmielewski / Mateusz Sochowicz / Nikola Domowicz
Sprint – jedynki kobiet:
1. Flaga Niemiec Julia Taubitz
2. Flaga Szwajcarii Natalie Maag
3. Flaga Łotwy Elina Ieva Vitola
Sprint – jedynki mężczyzn:
1. Flaga Austrii David Gleirscher
2. Flaga Niemiec Max Langenhan
3. Flaga Łotwy Kristers Aparjods
Sprint – dwójki kobiet:
1. Flaga Włoch Andrea Vötter / Marion Oberhofer
2. Flaga Łotwy Anda Upīte / Zane Kaluma
3. Flaga Łotwy Marta Robezniece / Kitija Bogdanova
Sprint – dwójki mężczyzn:
1. Flaga Łotwy Roberts Plume / Martins Bots
2. Flaga Austrii Thomas Steu / Wolfgang Kindl
3. Flaga Austrii Juri Gatt / Riccardo Schöpf

Pełne wyniki znajdziesz na stronie: Mistrzostwa Świata Altenberg 2024